YAZ OKULU HK.

YAZ OKULU HK.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Fakültemizde Yaz Okulu açılmayacak olup, farklı üniversitelerden ders almak isteyen öğrencilerimizin Üniversitemiz Yaz Öğretimi Yönergesi'nin 16. maddesinde belirtilen hükümler doğrultusunda Fakültemizin ilgili Bölüm Başkanlıklarına aşağıdaki dilekçe örneğini tam ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan ve ilgili üniversitelerden alınacak derslerin ve ders planlarının onaylı içeriklerini de ekledikten sonra iisbf@alanya.edu.tr adresine mail atmak suretiyle başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen öğrencilerimize Fakültemiz tarafından mümkün olan en kısa süre içerisinde mail gönderilmek suretiyle geri dönüş yapılacaktır. Başvurusu kabul edilmeyen veya fakültemizden izin alınmadan farklı üniversitelerden alınan dersler kabul edilmeyecektir.

 

Uyarı : 1- Farklı bir veya birkaç üniversiteden toplam 20 AKTS'yi geçmeyecek şekilde ders alınabilir.

           2- Farklı bir veya bir kaç üniversiteden ders alınacak ise her üniversite için ayrı bir dilekçe doldurulması gerekmektedir. 

           3- Dersin talep edilen Üniversiteden alınıp alınmayacağına ilişkin Fakültemizdeki ilgili öğretim elemanının görüşüne başvurma işlemi zaman alabileceğinden talepte bulunan öğrencinin işlemlerini son günlere bırakmaması önem arz etmektedir.

  • Yaz Öğretimi Yönergesi için lütfen tıklayınız.
  • Farklı üniversitelerin yaz okullarından ders alacak öğrencilerin yazması gereken dilekçe örneği için lütfen tıklayınız.

  • İİSBF
  • 20 Haziran, 2023